czwartek, 16 czerwca 2022

Masaż klasyczny

 Masaż klasyczny ma bardzo sługą historię. Już przed tysiącami lat stosowano go w Grecji, Egipcie, Chinach, Indii i Tybecie. Masaż klasyczny może być relaksujący, może pomagać w różnego rodzaju dolegliwościach i stosujemy go przeciw różnego rodzaju bólom i chorobom. Do wykonania masażu można wykorzystać oliwę z oliwek, która wpływa dobroczynnie na skórę i daje uczucie odprężenia.  

Zalety masażu

Masaż klasyczny ma bardzo wiele zdrowotnych zalet i dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wpływa korzystnie na:

  • układ krwionośny oraz limfatyczny
  • bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy (pobudza i odpręża)
  • pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny
  • dobroczynnie działa na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna
  • zwiększa elastyczność mięśni i ruchomości stawów.

Kiedy warto udać się na masaż klasyczny?

Rehabilitanci polecają masaż klasyczny:

  • w przypadku zapalenia stawów, ścięgien oraz mięśni
  • przy skręceniach i stłuczeniach
  • w przypadku wad postawy 
  • oraz różnych problemów z kręgosłupem

Zdaniem wielu lekarzy masaż klasyczny korzystnie wpływa na nasze ciało i psychikę w przypadku nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. 

Warto jednak podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu.  

Kto nie powinien korzystać z masażu klasycznego?

Przeciwwskazaniem mogą być:

  • rozmaite problem skórne takie jak łuszczyca oraz egzema
  • dolegliwości związane z krzepnięciem krwi - zapalenie żył czy miażdżyca naczyń obwodowych 
  • choroby serca

UwagaMasażu klasycznego nie wykonuje się również u osób ze zniekształceniami kręgosłupa oraz u pacjentów po wylewie.

Techniki masażu klasycznego

Masaż klasyczny oparty jest na wielu różnych technikach, między innymi głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie, uklepywanie i wiele innych ruchów, a każdy z nich pełni podczas masażu określoną funkcję. Masaż klasyczny zaczyna się od najdelikatniejszej techniki, czyli głaskania, i w ten sam sposób jest zakańczany. Istnieją różne techniki głaskania. Można wykonywać je całą dłonią, pięścią, opuszkami palców lub grzbietową stroną dłoni.

Jedną z najważniejszych technik i zwykle najdłużej trwających w masażu klasycznym jest ugniatanie. Takie ruchy mają przede wszystkim na celu uelastycznienie mięśni i ścięgien. Osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w masażu klasycznym i nie są przyzwyczajone do tego rodzaju technik, mogę odczuwać ból podczas ugniatania.

Rozcieranie zwykle wykonuje się przy wykorzystaniu charakterystycznych, okrężnych ruchów. Z reguły stosuje się je na skręcenia, zrosty, a także stłuczenia. Oklepywanie to technika, którą porównać można do ugniatania, jednak jest o wiele bardziej energiczna.

Do masażu można wykorzystać przeciwbólowe maści i oleje, która działają rozluźniająco i relaksująco. Przyniosą ulgę zmęczonym mięśniom i stawom, zmiękczą skórę i przyspieszą jej regenerację.

Jak przygotować się do masażu klasycznego?

Przed udaniem się na sesję masażu klasycznego nie trzeba specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, by przynajmniej 1,5 godziny przed nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków. Oczywiście, jak przed każdym masażem, warto wziąć prysznic. 

Trzeba też pamiętać, że masaż klasyczny wykonywany jest przy pomocy specjalnych olejków na nagim ciele. Okryte ręcznikiem pozostają jedynie miejsca intymne.


REMEDIUM - Salon Masażu tel. 690 062 568

© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: 
remedium-masaz-gliwice.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz